Makroregion - baraże

Na ostatnim Nadzwyczajnym Zebraniu Zarządu Podkarpackiego ZPN-u ustalono już ostatecznie, że w barażach do Makroregionu nie zostaną dopuszczeni zawodnicy z rocznika 2000, mimo że mecze te są integralną częścią sezonu 2016/17. W barażach będą mogli grać jedynie zawodnicy z rocznika 2001 i młodsi.

Co to oznacza dla nas?

Mamy mały problem, ponieważ rocznik 2001 należy do PSA, a roczniki 2002 i młodsi podlegają pod ZKS. Dwa różne podmioty, nie będziemy ich mogli więc zgłosić na te ostatnie mecze do rozgrywek Juniora Młodszego. Jednocześnie zabiera się nam prawidłowo zgłoszony do rozgrywek rocznik 2000 i nie pozwala zgłosić nikogo z rocznika młodszego! Gdyby te zasady były wprowadzone od samego początku, nie było by żadnego problemu, zgłosiłoby się ich w "okienku" zimowym. Niestety, zarząd Podkarpackiego ZPN-u poinformował o zmianie zasad na trzy kolejki przed końcem. BRAWO!

Drugą "ciekawą" decyzją jest to, że w barażach wystąpią aż dwie pary drużyn (dwie najlepsze z Ligi Podkarpackiej naprzeciw dwóm przedstawicielom z naszego regionu w lidze Makroregionalnej). W żadnym innym województwie nie wprowadzono takich "nowatorskich" zasad. Wszędzie jest jeden baraż, gdzie najmocniejsza drużyna z danego województwa walczy z najsłabszą z Makroregionu. Ciekawie może być zwłaszcza w przypadku drużyny Stali Mielec, która to w tej chwili jest na drugim miejscu (z taką samą liczbą punktów co lider). I jeśli udało by im się na koniec sezonu wskoczyć na miejsce pierwsze to będą walczyć o Mistrzostwo Polski. I tu wychodzi kuriozum tej decyzji. Stal Mielec może jednocześnie wygrać Makroregion, zdobyć Mistrzostwo Polski i ... spaść po barażach do I Ligi Podkarpackiej

Pozostało tylko się uśmiechnąć.